Maj 22

Dnia 22 maja 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 4 im. Generała Władysława Andersa odbył się finał IX edycji międzyszkolnego Konkursu Historycznego „Władysław Anders – Wielki Polak XX wieku”. Patronat nad konkursem objęła Senator RP Pani Anna Maria Anders, Podlaski Kurator Oświaty, Białostocki Oddział Instytutu Pamięci Narodowej, Prezydent Miasta Łomża, Minister Obrony Narodowej.  Do konkursu wiedzy przystąpiło 33 uczniów z 10 szkół podstawowych:

– Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Wysokiem Mazowieckiem

– Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Łomży

– Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kupiskach

– Szkołą Podstawowa w im. Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Podgórzu

– Szkoła Podstawoa Nr w Łomży

– Szkoła Podstawowa Nr 10  im. Jana Pawła II w Łomży

– Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Stanisława Staszica w Łomży

–  Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Generała Władysława Andersa w Łomży

– Szkoła Podstawowa Nr 7 im. Adama Mickiewicza w Łomży

– Szkoła Podstawowa Nr 9 w Łomży

– Szkoła Podstawowa Nr 4 im.Henryka Sienkiewicza w Grajewie

O godz. 10.00 finaliści pisali test wiedzy o gen. Władysławie Andersie i latach II wojny światowej. Kolejnym punktem organizacji tego dnia był poczęstunek, a następnie prelekcja Pani Magdaleny Dzienis-Todorczuk  z białostockiego IPN  na temat wystawy „Ojcowie niepodległości znajdującej się w klasopracowni historycznej. O godz. 12.30 rozpoczęła się uroczystość wręczenia nagród.

Laureatami w konkursie wiedzy dla kl. IV-VIII zostali:

I miejsce – Natalia Wojciechowska SP w Wysokiem Mazowieckiem

II miejsce – Konrad Małecki Sp 7 w Łomży

III miejsce – Maciej Mieczkowski Sp 4 w Łomży

Wyróżnienie – Wiktor Michalak Sp 7 w Łomży

Test wiedzy oceniała komisja w składzie: Jadwiga Tomaszewska – organizator konkursu – nauczyciel historii, Magdalena Dzienis-Todorczuk  – IPN Białystok, mjr Marek Dziemiańczuk z WKU w Łomży, Katarzyna Bałazy-Rydelska- nauczyciel historii, Anna Wiśniewska- nauczyciel historii

Laureatami w konkursie plastycznym dla kl. I-III zostali:

I miejsce – Aleksander Małs Sp Podgórze

II miejsce – Michał Zaręba Sp 4 w Łomży

III miejsce – Lena Filipkowska Sp 4 w Łomży

Wyróżnienie w konkursie plastycznym dla kl. I-III otrzymali:

Emilia Gregorek Sp Podgórze

Aleksander Jackowski Sp Podgórze

Dyplomy i nagrody zwycięzcom wręczała Pani Dyrektor Sp4 w Łomży – dr Iwona Borawska, gratulacje złożyli członkowie komisji.

Fundatorami nagród rzeczowych są:

-Dyrektor Sp 4 Iwona Borawska,

– Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej – Lech Antoni Kołakowski,

– IPN Oddział w Białymstoku,

– WKU w Łomży,

– JC Podróże,

– Sklepik szkolny,

Serdecznie dziękujemy za udział w konkursie!

Maj 22

Konkurs odbędzie się dziś, 22  maja 2019r. o godz. 10.00 w Szkole Podstawowej nr 4 im. Generała Władysława Andersa w Łomży

L.p.

Imię i nazwisko

Szkoła

1

Szymon Leszczewski

Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Generała Władysława Andersa w Łomży

2.

Maciej Mieczkowski

Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Generała Władysława Andersa w Łomży

3.

Grzegorz Popławski

Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Generała Władysława Andersa w Łomży

4.

Maciej Wesołowski

Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Generała Władysława Andersa w Łomży

5.

Gabriela Ramotowska

Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Generała Władysława Andersa w Łomży

6.

Mateusz Rypel

Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Łomży

7.

Zuzanna Święćkowska

Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Grajewie

8.

Kamil Rutkowski

Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Grajewie

9.

Daniel Sarnacki

Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Grajewie

10.

Aleksander Rorbach

Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Grajewie

11.

Asteria Żochowska

Szkoła podstawowa Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Wysokiem Mazowieckiem

12.

Bartosz Janczewski

Szkoła Podstawowa Nr 10 im. Jana Pawła II w Łomży

13.

Alicja Magdalena Skowrońska

Szkoła Podstawowa Nr 10 im. Jana Pawła II w Łomży

14.

Natalia Wojciechowska

Szkoła podstawowa Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Wysokiem Mazowieckiem

15.

Martyna Mroczkowska

Szkoła Podstawowa nr 9 w Łomży

16.

Hubert Andrzejczyk

 

Szkoła Podstawowa nr 9 w Łomży

17.

Krystian Zawalich

 

Szkoła Podstawowa nr 9 w Łomży

18.

Martyna Dąbrowska

Szkoła Podstawowa nr 9 w Łomży

19.

Oliwier Mieczkowski

Szkoła Podstawowa nr 9 w Łomży

 

20.

Aleksandra Duda

Szkoła Podstawowa nr 9 w Łomży

 

21.

Angelika Świerczewska

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kupiskach

22.

Julia Filipkowska

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kupiskach

23.

Szymon Świerszcz

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kupiskach

24.

Wiktor Lemański

Szkoła Podstawowa Nr 1 w Łomży

25.

Klaudia Nasiadko

Szkoła Podstawowa Nr 1 w Łomży

26.

Jakub Just

Szkoła Podstawowa Nr 1 w Łomży

27.

Zofia Hryniewicz

Szkoła Podstawowa Nr 1 w Łomży

28.

Adrian Wiszowaty

Szkoła Podstawowa Nr 7 im. Adama Mickiewicza w Łomży

29.

Michał Szyszko

Szkoła Podstawowa Nr 7 im. Adama Mickiewicza w Łomży

30.

Maksymilian Kucharski

Szkoła Podstawowa Nr 7 im. Adama Mickiewicza w Łomży

31.

Wiktor Michalak

 

Szkoła Podstawowa Nr 7 im. Adama Mickiewicza w Łomży

32.

Konrad Białecki

Szkoła Podstawowa Nr 7 im. Adama Mickiewicza w Łomży

33

Natalia Bieniek

Szkoła Podstawowa Nr 10 im. Jana Pawła II w Łomży

 

Organizator konkursu

Jadwiga Tomaszewska