Mar 16

miś Wojtek z armii AndersaJutro, 17 marca w Warszawie, odbędzie się konferencja dla bibliotekarzy szkolnych. Zostanie podjęty temat  Wojtka jako bohatera tegorocznego dnia misia, który jest obchodzony pod koniec roku. W programie wystąpienia pani Joanny Berdyn z wydawnictwa Pointa oraz Łukasza Wierzbickiego, autora m.in. „Dziadka i niedźwiadka”. Poniżej program…

Konferencja metodyczna dla nauczycieli bibliotekarzy szkolnych

Termin: 17 marca 2010 r.
Miejsce: Sala Konferencyjna PBW im. KEN w Warszawie ul. Gocławska 4
Temat: Spotkanie autorskie i konkurs czytelniczy jako formy popularyzacji czytelnictwa wśród uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych

Program:
10.00 – 10.15 – Powitanie
10.15 – 10.40 – „Dlaczego Miś Wojtek?”– literatura dla dzieci jako droga do poszerzania horyzontów i przekazywania głębokich wartości oraz źródło wielopoziomowych dyskusji – prezentacja polityki wydawniczej Wydawnictwa Pointa (możliwość zakupu książek w promocji).
10.40 – 11.30 – „Historia, która fascynuje – drzwi szeroko otwarte do niełatwych tematów wojennych” – spotkanie autorskie z Łukaszem Wierzbickim autorem książki dla dzieci: „Dziadek i Niedźwiadek”.

11.30 – 11.50 – „Kultura zaczyna się od dziecka, czyli o wpływie jakości książek dla dzieci na rozwijanie czytelnictwa” – Katarzyna Szantyr-Królikowska red. nacz. Wydawnictwa Bajka (możliwość zakupu książek w promocji).
11.50 – 12.15 – Przerwa
12.15 – 13.00 – „Spotkania autorskie – doświadczenia i wnioski autorki” – Małgorzata Strzałkowska
13.00 – 13.30 – Metodyka pracy z czytelnikiem na przykładzie konkursu „Herbert w ilustracjach” i prezentacja nagrodzonych prac konkursowych – Anna Lech-Maziarz – doradca metodyczny bibliotek szkolnych m. st. Warszawy i Barbara Kitta-Gajkowska – doradca metodyczny plastyki m. st. Warszawy.
13.30 – 14.30 – Dyskusja – mile widziane głosy z sali na temat konkursów przeprowadzonych w szkołach (chętne osoby prosimy o przygotowanie krótkich wystąpień i zgłoszenie do organizatorów).

Zgłoszenia na konferencję tylko pisemne: e-mail: wib@pbw.waw.pl; faks: 22 810 46 64 w. 101
(podając imię i nazwisko oraz nazwę szkoły z adresem) będą przyjmowane do wyczerpania miejsc.
Dodatkowych informacji udziela PBW im. KEN w Warszawie Wydział Informacyjno-Bibliograficzny: tel. 22 810 73 23
Po spotkaniu wydajemy potwierdzenie uczestnictwa.
Konferencja jest bezpłatna. Organizatorzy nie zwracają kosztów podróży.

Zostaw komentarz

Uwaga: Komentarze są moderowane, przez co Twój komentarz może nie wyświetlać się od razu. Nie ma potrzeby kilkukrotnego wysyłania komentarz.